نقشه ذهنی

تعداد جلسات :

10 جلسه

مدت دوره :

62 دقیقه کاربردی

تهیه و دانلود جزوه متنی تصویری
محمدحسن مبینی زاده
ویدیو معرفی
وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
149 هزار تومان
شروع کنید

نقشه ذهنی چیست؟

درباره نقشه ذهنی چقدر می‌دانید؟ تصور کنید یک انباری وسط یک حیاط است که هر وقت چیزی لازم داشتید خریده‌اید و بعد از استفاده به انباری منتقل کرده‌اید. حجم زیادی از وسایل کنار هم در یک مکان کوچک قرار گرفته‌اند. حالا بعد از مدت‌ها می‌خواهید یکی از آنها را بیرون بیاورید و استفاده کنید. حتی نمی‌دانید کجاست و چه تعداد وسیله روی آن قرار گرفته است. کار سخت شد، نه؟ حالا مجبورید همه وسایل را جابه جا کنید و به دنبال وسیله مورد نظر بگردید. این کار زمان و انرژی زیادی از شما می‌گیرد.

در زندگی روزمره ما هر روز و هر ساعت دچار چنین وضعیتی هستیم. مرتب برای گذران زندگی اطلاعات مختلف و زیادی به ذهن خود اضافه می‌کنیم که روی هم انباشته می‌شوند. بعدا برای استفاده از این اطلاعات به مشکل می‌خوریم دقیقا وقتی که اطلاعات خاصی را می‌خواهیم باید آنقدر بگردیم تا به اطلاعات مورد نظر برسیم در حالی که قبلا برای به دست آوردن آن یکبار وقت گذاشته‌ایم.

کاربردها:

نقشه ذهنی به کمک شما می‌آید تا بتوانید آموخته‌های خود را سازماندهی کنید تا در موقع نیاز به مشکل نخورید. حتی کاربرد آن در تحصیل و مطالعه کتب درسی خیلی موثر است. بعد از هر مطالعه، نقشه آن بخش را تهیه می‌کنید و شب امتحان فقط نقشه‌ها را مرور می‌کنید و در نهایت در کمترین زمان بهترین نتیجه را خواهید گرفت. نقشه ذهنی به تثبیت مطالبی که یاد گرفته‌اید خیلی کمک می‌کند و باعث می‌شود اطلاعات با نظم خاصی در ذهن شما تثبیت شود.

آموزشگاه آنلاین استارت آباد در این دوره یک ساعته در 10 جلسه به شما آموزش می‌دهد که چگونه روی کاغذ نقشه ذهنی بکشید و از آن استفاده کنید. نرم‌افزارهای ترسیم نقشه ذهنی نیز آموزش داده می‌شود.

این دوره برای چه افرادی مناسب است؟

  • دانشجویان
  • دانش آموزان
  • علاقه‌مندان به مطالعه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::: دوره‌های مفید دیگر :::